Próba ognia

czwartek, 20 września 2012

Blogerzy - do broni!

Kolega zarzucił mi, że w poprzednim poście faszyzowałam nieco (to cytat jest) i zaczął do mnie gadać po niemiecku, nazywać per frau Enty. Do głowy mi nie przyszło, że faszyzuję, czy jakoś - po prostu muszę zrobić porządek, głównie z sobą :)

Czyli:
NA PRAWO PATRZ! Tam jest taki bannerek, klikalny, jak klikniecie, dostaniecie PDF z zasadami. Zasady są proste. Zgłoszenie i późniejsza korespondencja na adres: blogi@wydawnictwo-jaguar.pl :) Poza tym w zasadach proszę Was, nawet jak piszecie po raz pierwszy, o podanie adresu korespondencyjnego. Naprawdę ułatwia mi to pracę - czasem adres gdzieś się zapodzieje, a tak wiem, gdzie go szukać.

Druga część całej listy to zbiór kilku dobrych (przynajmniej w założeniu) porad, które mogą się przydać wszystkim blogującym, pewnie bardziej zaczynającym niż obeznanym z blogosferą. Czasem mi się włącza nudna nauczycielka i muszę sobie ulżyć.

Często piszą do mnie osoby dopiero zakładające blogi i tutaj mam uwagę - zanim napiszecie do wydawnictwa, nie tylko do Jaguara, napiszcie kilka recenzji. Blog działa w dwie strony - bloger chce czegoś od nas, my chcemy czegoś od blogera. W tym wypadku chcemy, żeby jest strona miała jakąś oglądalność, grono czytelników większe niż brat, ciocia i kot sąsiadów :) Wiem, ze z kasą na książki bywa krucho (żebyście wiedzieli, że ja też dokładnie obwąchuję, co mam kupić), ale książkę można pożyczyć od koleżanki, brata, cioci, od kota raczej nie, albo wypożyczyć z biblioteki. Biblioteki lubię, biblioteki polecam, problem z bibliotekami polega na tym, że często nie ma w nich tego, co chcielibyśmy przeczytać. Wtedy warto pójść do bibliotekarki i zasugerować, że taka, a taka książka jest popularna i chcielibyśmy, żeby była dostępna.

Okej. To dość tej umoralniającej pogadanki. Kto nie był ostatnio u nas na FB, niech leci i bierze udział w kolejnym głupim konkursie. Tym razem prowadzimy dochodzenie w sprawie zajętego wiecznie kibla w siedzibie wydawnictwa :) A żebyście wiedzieli, że taki zajęty wiecznie kibel to poważny problem!

Właśnie, dlaczego mamy na FB tak mało fanów? :( Nie chcę mieć 200 000 fanów z Indii, którzy nie panimaju po Polsku, ale przecież jest u nas sporo osób, które Jaguara lubią i czytają. No nic, to taka moja mała refleksja :)


17 komentarzy:

 1. Pierwszy mail na nowy adres poszedł! Jasne, klarowne zasady podobają mi się najbardziej! :) Dzięki!

  OdpowiedzUsuń
 2. Uwielbiam wizyty w bibliotekach ;)
  Swoja droga muszę tam wrócić, bo zdążyłam już "pochłonąć" to, co z niej ostatnio wyniosłam ;)
  A porady bardzo przydatne ;]

  OdpowiedzUsuń
 3. No to w takim razie lecę przeczytać zasady i zobaczyć czy jestem odpowiednią osobą do wysłania maila ;P

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wszystko przeczytane, świetnie że takie zasady zostały stworzone. Każde wydawnictwo powinno coś takiego stworzyć, żeby było wiadomo, czego się od bloggera oczekuje. Taki "dokument" bardzo ułatwia sprawę, bo wiadomo na czym się stoi!

   Usuń
 4. No proszę, konkretne zasady :) mnie najbardziej podoba się to, że jesteście otwarci na krytykę, nie wszyscy reagują podobnie.

  Zaraz zabieram się za napisanie maila :)

  OdpowiedzUsuń
 5. poszło.. a teraz wam się pali ta wasza nowa skrzyneczka od ilości maili które nadchodzą.
  Jeśli chodzi o fanów na FB... to może najzwyczajniej w świecie ludki z tego nie korzystają? hm.. ?

  OdpowiedzUsuń
 6. Jak mi sie podobają przejrzyste zasady :) Nie na hop siup, ani nic w ten deseń. Tylko klarownie i ładnie. Mail poszedł, nic tylko czekać na odpowiedź :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Przeczytałam zasady. Bardzo przejrzyste i klarowne, i ogólnie jestem na tak. Właśnie piszę maila, a potem czekanie na odpowiedź :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Ja również zapoznałam się z zasadami. Mail już poszedł, więc teraz podobnie jak koleżanki wyżej czekam na odpowiedź :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Świetny pomysł i dobre rady, na pewno skorzystam ;) Od razu wiadomo na czym się stoi, nic tylko brać przykład z Jaguara! Dzięki! :D

  OdpowiedzUsuń
 10. Pomysł z zasadami świetny! Wszystko przejrzyste i przydatne! Skorzystałam i zapamiętam na przyszłość ;)
  Ciekawe jak tam nowa skrzynka się miewa pod nawałem maili ;D

  OdpowiedzUsuń
 11. Podobają mi się pomysł z zasadami, rzadko kiedy które wydawnictwo coś takiego ma. :]

  OdpowiedzUsuń
 12. Fajny pomysł, chyba pierwszy taki ze strony wydawnictwa :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Ja również myślę, że bardzo dobry pomysł z tymi pliczkiem i zasadami. Sytuacja jest dzięki temu jasna i klarowna :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Bardzo konkretne zasady! dziękuję! :) zaraz wysyłam maila!

  OdpowiedzUsuń
 15. Poszukujecie może jeszcze blogerów? :)

  OdpowiedzUsuń
 16. A ja nawet nie wiedziałem, że istnieje taki blog ;)

  OdpowiedzUsuń