Próba ognia

poniedziałek, 6 czerwca 2011

Premiery w czerwcu - nie jest dobrze!

Kurczę, stało się. W czerwcu nie ukaże się ani "Oddech nocy" Lesley Livingston, ani "Świt Demonów" Husseya. Dowiedziałam się jakieś dwie godziny temu, informuję więc od razu. Losy "Mroku", czyli drugiego tomu "Strażników Veridianu" pozostają nieznane - na pewno nie kupicie go w czerwcu, może w lipcu, a może jeszcze później.

A teraz słowo wytłumaczenia, czyli odpowiedź na pytanie: DLACZEGO?!

A dlatego, że nie ma sensu wydawać książki, której nie będziecie mogli kupić :( Od czasu do czasu zdarza się, że księgarnie przestają zamawiać książki. Wtedy sytuacja wygląda tak, że książka jest teoretycznie dostępna, w praktyce zaś nie do nabycia. Chcemy uniknąć sytuacji, w której czytelnicy będą się wściekać, bo nie mogą kupić tego, co teoretycznie powinno być powszechnie dostępne. Trudno. Szkoda mi bardzo, bo lubię obydwie książki, "Mroku" jestem straszliwie ciekawa i wcale nie uśmiecha mi się długie oczekiwanie na premiery. Nie uśmiecha mi się również to, że zaraz po powrocie z wakacji wpadnę w dziki kocioł promocyjno-wydawniczy i tydzień po urlopie będę przypominała zombie.

Ten rok jest, jak na razie, rokiem pod górkę.

Na pocieszenie mogę tylko powiedzieć, że w czerwcu, a konkretniej 15 czerwca, ukażą się "Kostka Śmierci" Andersena oraz "Halt w niebezpieczeństwie" Flanagana.

"Koszmar stracharza", czyli kolejna odsłona "Kronik Wardstone", jest już do kupienia, choć jeszcze nie w Empiku. Na dniach w salonach pojawi się nowa edycja "Zwiadowców" w twardych oprawach.

Sami widzicie - są opóźnienia. I, niespodzianka, nie nasz w tym wina. Czyja? Niczyja. Taki pechowy rok.

8 komentarzy:

 1. Bardzo przykra sprawa. :( Najbardziej "Oddechu nocy" mi żal. :( Czekam na tę książkę ze strasznym utęsknieniem. :(
  Trudno, przynajmniej po wakacjach będzie czytania co nie miara! ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Łeeeee
  No trudno, będziemy cierpliwie czekać

  OdpowiedzUsuń
 3. No cóż... Bywa :).
  Przynajmniej są "Zwiadowcy" ;].

  OdpowiedzUsuń
 4. Szkoda :( Ciekawa jestem ,,Świtu demonów"... No, ale jak już napisano, przynajmniej będą ,,Zwiadowcy" :D No i Stracharz ::)

  OdpowiedzUsuń
 5. Co poradzić, życie jest brutalne...
  Ja tam cierpliwa jestem :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Znowu ja :)
  Tak korzystając z okazji chciałam zapytać czy planujecie wydać jakąś antyutopię? Gatunek ostatnio rozchwytywany bo ciekawy i taki trochę poważniejszy niż to co wychodzi ostatnimi czasy. Ja na przykład bardzo chciałabym przeczytać "Wither- The Chemical Garden Trilogy"- Lauren DeStefano.
  I jeszcze jedna propozycja- mitologia! Fascynuje prawie wszystkich więc może "The Goddess Test"-Aimee Carter? Takie małe sugestie. Wydawnictwo tak strasznie się rozwinęło, że ośmieliłam się zapytać.

  OdpowiedzUsuń
 7. cóż, nie można mieć wszystkiego na raz. Poczekamy :)

  OdpowiedzUsuń
 8. No szkoda, ale co się odwlecze, to nie uciecze :)

  OdpowiedzUsuń